Różnice przecinarek

RÓŻNICE PRZECINAREK GLAZURY KAUFMANN

Otrzymujemy wiele zapytań o parametry i różnice w poszczególnych modelach maszynek do cięcia glazury TopLine Kaufmann. Aby rzetelnie odpowiedzieć na pytanie: Czym różnią się serie maszynek TopLine Kaufmann zwróciliśmy uwagę na:

  • uchwyt do przenoszenia,
  • wsporniki boczne,
  • rodzaj kółka tnącego,
  • widoczność kółka tnącego,
  • sposób cięcia płytek.

Udało nam się wychwycić najważniejsze różnice i je przedstawić poniżej.

 

 TopLine Standard

 

TopLine Pro

 

TopLine ROCK 

KONTRA KONTRA  

UCHWYT DO PRZENOSZENIA / RĄCZKA

Brak

 

Jest

  Jest

 WSPORNIKI BOCZNE   

Brak

 

 

 KÓŁKO TNĄCE - widoczność  

Zasłonięte

 

Widoczne

  Widoczne

KÓŁKO TNĄCE - rodzaj

         

Profi - utwardzane

  Tin - tytanowe   Tin - tytanowe

 SPOSÓB CIĘCIA

       

Do kątownika

  Od kątownika   Do kątownika

  

Maszynki do cięcia glazury Kaufmann TopLine Standard to podstawowa wersja przecinarek ręcznych Topline. Nie posiadają uchwytu do przenoszenia ani wsporników bocznych. Wyjątek stanowi tutaj: Przecinarka do glazury TopLine Standard 1250 mm oraz Przecinarka do glazury TopLine Standard 1250 mm ze skrzynią. Obie te maszynki posiadają dodatkowe wsporniki do podtrzymania płytki podczas cięcia, a także kółka boczne do transportu. We wszystkich modelach TopLine Standard wykorzystano kółko tnące Ø22 mm Profi. Jest ono mocno utwardzane, profesjonalne. Jego grubość wynosi 4,8 mm. Kółko tnące jest niewidoczne podczas użytkowania. Kolejną kategorią odróżniającą maszynki jest sposób cięcia. Aby przeciąć płytkę w TopLine Standard układamy płytkę na podstawie, dokręcamy kątownik na odpowiedniej szerokości i tniemy jednym ruchem w stronę kątownika. Następnie łamiemy. Ruch tnący zawsze prowadzimy od siebie do kątownika. Kątownik zamocowany jest bowiem po przeciwległej stronie do naszego ustawienia podczas cięcia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o maszynkach do cięcia glazury TopLine Standard? - Zajrzyj tutaj.

 

Maszynki do cięcia glazury Kaufmann TopLine Pro - zostały wzbogacone w stosunku do wersji Standard o wsporniki boczne oraz uchwyt do przenoszenia. Są to atrybuty dostępne w każdym modelu TopLine Pro. Kolejnym elementem różniącym od maszynek TopLine Standard jest kółko tnące. Użyto tutaj kółko tnące Ø22 mm TINJest to kółko bardzo mocne, napylane tytanem. Grubość kółka wynosi 4,8 mm. Kółko jest odsłonięte i można je obserwować podczas cięcia. W modelach przecinarek ręcznych TopLine Pro zmieniono położenie kątownika, a przez to i sposób cięcia. Tniemy płytkę od kątownika, który mamy przy sobie (a nie po przeciwległej stronie, jak to było w maszynkach TopLine Standard).

Aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych modelach serii Kaufmann TopLine Pro - Zajrzyj tutaj.

 

Maszynki do cięcia glazury Kaufmann TopLine Rock - podobnie jak TopLine Pro posiadają w swoim wyposażeniu wsporniki boczne oraz uchwyt do przenoszenia. Ponadto elementem tnącym w maszynkach jest kółko tnące Ø22 mm TIN, czyli mocno utwardzane tytanem. Grubość kółka wynosi 4,8 mm. Kółko jest widoczne podczas cięcia, co poprawia precyzję i jakość pracy. Sposób cięcia w przecinarkach ręcznych TopLine Rock jest taki sam, jak w maszynkach do cięcia TopLine Standard. Tniemy od siebie do kątownika. 

Chcesz poznać lepiej maszynki do cięcia glazury Kaufmann TopLine Rock? - Zajrzyj tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl